ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΡΙΑΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ.ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΙΕΡΩΝ ΑΚΟΛΟΥΘΙΩΝ –ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ

Ευαγγελίστρια ΠειραιάΠΕΜΠΤΗ 15 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-8.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 5.00 -7.00 μ.μ. «ΔΩΡΟ ΑΝΤΙ… ΔΩΡΟΥ: Παρασκευάζω τό πρόσφορό μου. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ. 7.30 μ.μ. «ΣΚΟΠΟΙ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΜΑΣ».

Συμμετέχουν: Θανάσης Δημητρόπουλος, Στέφανος Ρίζος, Χάρης Καφετσής, Φίλιππος Πουρπουτίδης, Άγγελος Ρίζος.

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-8.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ. 7.30 μ.μ. «ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ». Συζητούν: Κατερίνα Τζωρτζακάκη, Γεωργία Τσούμπα. 9.45 μ.μ.-0.30 π.μ. ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ (Ὄρθρος – Θεία Λειτουργία). Θα κηρύξει ο π. Χρίστος Χριστοδούλου.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 17 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-9.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. 7.30-9.15 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ στην Αγία Όλγα. 10.30 π.μ.- 2.00 μ.μ. ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ

7.30 μ.μ. ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥΜΕΡΗ ΠΗΛΟ. 9.45 μ.μ.-0.30 π.μ. ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ (Ὄρθρος – Θεία Λειτουργία).       Θα κηρύξει ο π. Μάρκελλος Καμπάνης.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ. 7.00-10.00 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. 10.30-11.45 π.μ. Β΄ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. 10.30 π.μ.-1.30 μ.μ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΜΑΚΡΑΜΕ. 6.00-7.15 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ – ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΛΟΥΚΑ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ. 7.30 μ.μ. «ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΥΓΕΝΙΟ ΒΟΥΛΓΑΡΗ ΕΩΣ ΤΟΝ ΑΓ. ΚΟΣΜΑ ΤΟΝ ΑΙΤΩΛΟ». Ομιλητής: Γεώργιος Καραμπελιάς,

 

ΔΕΥΤΕΡΑ 19 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-8.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 6.00 -8.30 μ.μ. ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΕΙΚΑΣΤΙΚΟΥ ΚΟΣΜΗΜΑΤΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥΜΕΡΗ ΠΗΛΟ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ. 6.30-7.15 μ.μ. ΚΥΚΛΟΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΓΙΑΣ ΓΡΑΦΗΣ Μέ τόν π. Μαυρουδή Γκούμα. 7.30 μ.μ. «ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ» Ο π. Βασίλειος Τσιμούρης, συζητά με τον π. Χριστόδουλο Μπίθα. 9.45 μ.μ.-0.30 π.μ. ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ (Ὄρθρος – Θεία Λειτουργία). Θα κηρύξει ο π. Παναγιώτης Σαχτούρης.

 

ΤΡΙΤΗ 20 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-9.15 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ. 7.30 μ.μ. ΠΡΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΤΑΙΝΙΑΣ «Συνέντευξη με το Θεό» (διάρκεια 1.32’)

 

ΤΕΤΑΡΤΗ 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-8.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 6.00-7.00 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ καί ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ στην ΠΑΝΑΓΙΑ ΒΗΜΑΤΑΡΙΣΣΑ. 7.30 μ.μ. ΟΜΙΛΙΑ με θέμα «Ο δούλος των δούλων του Θεού, ο Χριστόδουλος». Ομιλητής ο π. Διονύσιος Κατερίνας.

 

ΠΕΜΠΤΗ 22 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-8.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ. 5.30-6.00 μ.μ. ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ στήν Ἁγία Ὄλγα. 6.00-6.45 μ.μ. ΚΥΚΛΟΣ ΜΕΛΕΤΗΣ ΑΓ. ΓΡΑΦΗΣ στήν Ἁγ. Ὄλγα μέ τόν π. Ἀνδρέα Λεούση. 7.30 μ.μ. «ΜΕ ΚΙΘΑΡΕΣ ΚΑΙ ΒΙΟΛΙΑ… ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΘΕΤΩΝ». Σταυρούλα Μέντη, Αλέξανδρος Παπαρίζος, Σπύρος Κουκάκης.

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.30-8.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ. 9.00-11.00 π.μ. ΔΙΑΝΟΜΗ ΡΟΥΧΙΣΜΟΥ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ. 7.30 μ.μ. «ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΔΙΑΛΟΓΟΙ. «Επιστήμη και πίστη: η μαρτυρία της ορθόδοξης παράδοσής μας». Συζητούν: π. Συμεών Βενετσιάνος, Ιωσήφ Κουτσούρης.

 

ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ:7.30-9.30 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ.7.30-9.15 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ στην Αγία Όλγα. 10.30 π.μ.- 2.00 μ.μ. ΝΕΑΝΙΚΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ. 6.00-6.30 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ

7.30 μ.μ. «ΜΟΥΣΙΚΟ ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΡΟΣΟΥΛΙΤΕΣ». 9.45 μ.μ.-0.30 π.μ. ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ (Ὄρθρος – Θεία Λειτουργία). Θα κηρύξει ο π. Αθανάσιος Παπασταύρου.

 

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ: 7.00-10.00 π.μ. ΟΡΘΡΟΣ ΚΑΙ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. 10.30-11.45 π.μ. Β΄ ΘΕΙΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. 10.30 π.μ.-1.30 μ.μ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ. 5.00 -8.00 μ.μ. ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΝΤΕΚΟΥΠΑΖ. 6.00-7.15 μ.μ. ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ – ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ στον ΑΓ. ΛΟΥΚΑ ΤΟΝ ΙΑΤΡΟ. 7.30 μ.μ. «ΕΝΟΡΙΑΚΟ ΑΡΧΟΝΤΑΡΙΚΙ» Ο Ηλίας Λιαμής συζητά με Σταμάτη Σπανουδάκη.

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *