Με Συναίνεση και Συνεργασία για την Ανάπτυξη Τα αποτελέσματα Περιφερειακών και Δημοτικών Εκλογών

Patoulis-Bakogiannis-Moralis

Περιφέρειες της Ελλάδας

Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης: Μέτιος Χρήστος με 50,82%.

Αττικής: Γιώργος Πατούλης με 65,75%.

Βορείου Αιγαίου: Κωνσταντίνος Μουτζούρης με 55,40%

Δυτικής Ελλάδας: Νεκτάριος Φαρμάκης με 56,4%

Δυτικής Μακεδονίας: Γεώργιος Κασαπίδης με 52,13%.

Ηπείρου: Νικητής ο Αλέξανδρος Καχριμάνης με 57,10%

Θεσσαλίας: Κωνσταντίνος Αγοραστός με 55,75%

Ιονίων Νήσων: Ρόδη Κράτσα με 59,94%

Κεντρικής Μακεδονίας: Απόστολος Τζιτζικώστας με 62,03%

Κρήτης: Σταύρος Αρναουτάκης με 60,78%

Νοτίου Αιγαίου: Γ. Χατζημάρκος με 53,61%

Πελοποννήσου: Παναγιώτης Νίκας με 53,30%

Στερεάς Ελλάδας: Φάνης Σπανός με 52,20%

 

Δήμοι Αττικής

 

Αγία Βαρβάρα: Μίχος Λάμπρος με 58,31%

Αγία Παρασκευή: Ζορμπάς Βασίλειος με 55,58%

Άγιος Δημήτριος: Ανδρούτσου Μαρία με 55,69%

Άγιοι Ανάργυροι – Καματερό: Τσίρμπας Γεώργιος-Σταύρος  με 55,69%

Αγκίστρι: Αθανασίου Ιωάννης με 57,45%

Αθηναίων: Μπακογιάννης Κωνσταντίνος με 65,24%

Αιγάλεω: Γκίκας Ιωάννης με 50,09%

Αίγινα: Ζορμπάς Ιωάννης με 53,40%

Άλιμος: Κονδύλης Ανδρέας με 68,27%

Μαρούσι: Αμπατζόγλου Θεόδωρος με 60,94%

Ασπρόπυργος: Μελετίου Νικόλαος με 54,09%

Αχαρνές: Βρεττός Σπυρίδων με 51,30%

Βάρη – Βούλα- Βουλιαγμένη: Κωνσταντέλλος Γρηγόριος με 72,04%

Βριλήσσια: Μανιατογιάννης Ξενοφών (Ξένος) με 52,93%

Βύρωνας: Κατωπόδης Γρηγόριος με 50,32

Γαλάτσι: Μαρκόπουλος Γεώργιος με 61,34%

Γλυφάδα: Παπανικολάου Γεώργιος  με 79,01%

Δάφνη – Υμηττός: Μπινίσκος Αναστάσιος με 53,21%

Διόνυσος: Καλαφατέλης Ιωάννης με 58,47%

Ελευσίνα: Οικονόμου Αργύριος με 54,64%

Ελληνικό – Αργυρούπολη: Κωνσταντάτος Ιωάννης με 68,23%

Ζωγράφου: Θώδας Βασίλειος με 51,16%

Ηλιούπολη: Χατζηδάκης Γεώργιος με 51,01%

Ηράκλειο Αττικής: Μπάμπαλος Νικόλαος με 65,46%

Ίλιον: Ζενέτος Νικόλαος με 69,15%

Καισαριανή: Βοσκόπουλος Χρήστος με 52,74%

Καλλιθέα: Κάρναβος Δημήτριος με 57,11%

Κερατσίνι – Δραπετσώνα: Βρεττάκος Χρήστος με 66,76%

Κηφισιά: Θωμάκος Γεώργιος με 51,97%

Κορυδαλλός: Χουρσαλάς Νικόλαος με 52,32%

Κρωπία: Κιούσης Δημήτριος με 70,59%

Κύθηρα: Χαρχαλάκης Ευστράτιος με 61,76%

Λαυρεωτική: Λουκάς Δημήτριος με 53,04%

Λυκόβρυση – Πεύκη: Μαυρίδης Αναστάσιος με 55,42%

Μάνδρα – Ειδυλλία: Στάθης Χρήστος (Τάκης) με 64,78%

Μαραθώνας: Τσίρκας Στέργιος με 55,63%

Μαρκόπουλο – Μεσογαίας: Αλλαγιάννης Κωνσταντίνος με 61,30%

Μέγαρα: Σταμούλης Γρηγόριος με 59,26%

Μεταμόρφωση: Σαραούδας Ευστράτιος με 62,62%

Μοσχάτο – Ταύρος: Ευθυμίου Ανδρέας με 60,35%

Νέα Ιωνία: Θωμαΐδου Δέσποινα με 50,94%

Νέα Σμύρνη: Τζουλάκης Σταύρος με 54,08%

Νέα Φιλαδέλφεια – Νέα Χαλκηδόνα: Βούρος Ιωάννης με 55,22%

Νίκαια: Ιωακειμίδης Γεώργιος με 64,88%

Παιανία: Μάδης Ισίδωρος με 63,37%

Παλαιό Φάληρο: Φωστηρόπουλος Ιωάννης με 75,6%

Παλλήνη: Ζούτσος Αθανάσιος με 64,21%

Παπάγου – Χολαργός: Αποστολόπουλος Ηλίας με 54,50%

Πειραιάς: Μώραλης Ιωάννης με 57,84%

Πεντέλη: Κεχαγιά Δήμητρα με 54,85%

Πέραμα: Λαγουδάκης Ιωάννης με 54,22%

Περιστέρι: Παχατουρίδης Ανδρέας με 74,18%

Πετρούπολη: Βλάχος Στέφανος-Γαβριήλ με 51,01%

Πόρος: Δημητριάδης Ιωάννης με 58,33%

Ραφήνα- Πικέρμι: Μπουρνούς Ευάγγελος με 59,45%

Σαλαμίνα: Παναγόπουλος Γεώργιος με 67,46%

Σαρωνικός: Φιλίππου Πέτρος με 53,98%

Σπάτα – Αρτέμιδα: Μάρκου Δημήτριος με 51,32%

Σπέτσες: Λυράκης Παναγιώτης με 61,03%

Τροιζηνία – Μέθανα: Πολλάλης Σπυρίδων με 57,12%

Ύδρα: Κουκουδάκης Γεώργιος με 55,95%

Φιλοθέη – Ψυχικό: Γαλάνης Δημήτριος με 60,26%

Φυλής: Παππούς Χρήστος με 57,27%

Χαϊδάρι: Ντηνιακός Ευάγγελος  με 54,10%

Χαλάνδρι: Ρούσσος Συμεών (Σίμος) με 52,72%

Ωρωπός: Γιασημάκης Γεώργιος με 53,65%

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *