Eβδομαδιαία Πολιτική – Οικονομική – Ναυτιλιακή – Φιλολογική εφημερίδα στην υπηρεσία των Δήμων του Πειραιά και των νησιών

ΑΘΛΗΤΙΚΑΕΙΔΗΣΕΙΣ

Ολοκληρώθηκε η πρεμιέρα της Super League 2

ΓΙΑΠΑΠΑΣ1Ο Ιωνικός με τον Κάστρο στο 6΄ πήρε τη νίκη από τον Εργοτέλη, ο οποίος είχε δύο δοκάρια, με τους Σερβιλάκη και Μπουτσάκη.

Στο AEL FC Arena, Απόλλωνας Λάρισας και Ξάνθη μοιράστηκαν, μετά από ένα δραματικό σε εξέλιξη αγώνα το βαθμό της ισοπαλίας (1-1). Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τέρμα του Μπριλάντε στο 16΄, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με αυτογκόλ του Γιούρμαν.

Τα αποτελέσματα της Super League 2: Καραϊσκάκης Άρτας – Λεβαδειακός 0-2, ΟΦ Ιεράπετρας – Διαγόρας Ρόδου 1-1, Παναχαϊκή – Τρίκαλα 1-1, Χανιά – Δόξα Δράμας Αναβλήθηκε, Εργοτέλης – Ιωνικός 0-1, Απόλλων Λάρισας – Ξάνθη 1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (1 αγ.): Λεβαδειακός 3, Ιωνικός 3, Παναχαϊκή 1, Τρίκαλα 1, ΟΦ Ιεράπετρας 1, Απόλλων Λάρισας 1, Ξάνθη 1, Διαγόρας 1, Εργοτέλης 0, ΑΕ Καραϊσκάκης 0, Χανιά 0 -0αγ., Δόξα Δράμας 0 -0αγ.